Ege GNU/Linux ve Özgür Yazılım Çalışma Grubu

From LibrePlanet
Jump to: navigation, searchHakkımızda

İzmir’de yaşayan Gnu/Linux ve özgür yazılım sevdalılarını bir araya getirmek, birlikte projeler geliştirmek, var olan özgür yazılım projelerine destek vermek, daha çok insana özgür yazılımdan bahsetmek, bilgilendirmek üzere kurulmuş bir çalışma grubuyuz. 2012′nin Şubat’ında 4 kişi “Acaba bizim bölümde de bir şeyler yapabilir miyiz ki?” diye düşünürken, bir anda hayal ettiğimiz şeyleri hayata geçirmiş, sayımızı bir hayli arttırmış, hele de okuduğumuz bölümün dışına da çıkarak bu sayıyı arttırmış, İzmir’de yaşayan Gnu/Linux ve özgür yazılım sevdalılarının bir kısmını çalışma grubumuza toplamış halde bulduk kendimizi..

Yukarıda yer alan hedeflerimizin yanı sıra aynı felsefeyi benimseyip, İzmir’de hayatlarına farklı şekillerde, mesleklerde devam eden insanlar olarak hiç olmazsa tanışıp, buluşup birlikte bir şeyler yapalım diyor, bol bol görüşüp, oyun oynuyor, film,belgesel izliyor, en çok da bir şeyler yiyerek, saatlerce sürebilen sohbetler gerçekleştiriyoruz.. Ve biz bunların hepsini yaparken epey keyif alıyoruz.

“İzmir’de yaşayan..” diye başlasak da söze; aslında biz herkese açık bir çalışma grubuyuz!

Hedeflerimiz

 • Bilgilendirme
  • İnsanları özgür yazılım hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek istiyoruz.
 • Etkinlikler
  • Gönüllü arkadaşlarımızın katılımı ve anlatımıyla sunumlar, kurulum şenlikleri, bilgilendirme çalışmaları, belgesel gösterimleri ve eğitimler düzenliyoruz.
 • Projeler
  • Zaman zaman E-Posta listemiz üzerinde kararlaştırdığımız projeler olabilir. Elimizden geldiğince özgür yazılıma katkı vermek istiyoruz.
 • Destek
  • Yardım isteyenlere Özgür yazılım konusunda elimizden geldiğince yardım ediyoruz.


Katılmak için

Katılmak için herhangi bir şartımız yok. Sadece iletişim kanalımız E-Posta listemiz olduğu için katılıp kendinizi tanıtmanız yeterli.

E-Posta listemiz : https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!forum/ege-bilmuh-linux-calisma-grubu İnternet adresimiz : http://ozgurpenguen.org


Etkinlikler

E-Posta listemizi takip edin ve mümkünse siz de bir etkinlik önerin.Ege GNU/Linux ve Özgür Yazılım Çalışma Grubu
Note Local GNU activists group for people in İzmir
Region Europe
Area İzmir - Turkey
Mailing list https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!forum/ege-bilmuh-linux-calisma-grubu
Website http://ozgurpenguen.org
Available language(s) Turkish
Contact Website or Mailing List
Current status Active