Group: LibrePlanet Moldova/Migrază la software liber
(→Lista de software libere) |
|||
| Line 5: | Line 5: | ||
{| class="wikitable sortable" border="1" cellpadding="1" | {| class="wikitable sortable" border="1" cellpadding="1" | ||
| − | |+ Alternative software liber | + | |+ Alternative software liber ce rulează pe sistem de operare non-liber Windows |
! width="30%"|Categorie !! width="23%"|Programe libere | ! width="30%"|Categorie !! width="23%"|Programe libere | ||
|- | |- | ||
Revision as of 04:44, 3 September 2010
Pagina este în construcție...
O pagina în ajutorul celora care doresc să înceapă a migra la software liber și sistemul de oeprarea liber GNU/Linux.
Lista de software libere
| Categorie | Programe libere |
|---|---|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|